Küçükçekmece’de Doğru Gayrimenkul İçin Bölge Önemli

Yazılar

Küçükçekmece’de konut fiyatları için bir araştırma yapıldığında, ortalama metrakere fiyatının çok uygun seviyelerde olduğunu görmenize rağmen, ev seçeneklerini görmeye başladığınızda bu fiyatların gerçeği yansıtmadığı fikrine kapılabilirsiniz. Çünkü ilçe içindeki semtlerde gayrimenkul fiyatlarında büyük dengesizlikler bulunur.

Küçükçekmece’de Bölgenizi Doğru Seçin

Eski bir yerleşim alanı olan Küçükçekmece; Atatürk Havalimanı, Florya, Bahçelievler ve Bakırköy’e yakınlığı sebebiyle çok merkezi bir konumdadır. Tem ve E5 yollarına eşit mesafede tam ortalarında bulunur. Küçükçekmece gölüne yakın olması da ilçeye ayrı bir ortam sağlar. Fakat Küçükçekmece, yapılaşma anlamında oldukça çelişkilerle doludur. Çok eski binaların arasında lüks konutların olmasının yanında, çok lüks bir konut alanının tam ortasında bir gecekondu da görülebilmektedir. Bu durumda ev seçerken, sadece bölgeyi haritada çok iyi bilmek değil, gezip yakından görmek de önemli olur.

Küçükçekmece’de Ev Fiyatları Nasıl?

Küçükçekmece’nin Sefaköy, Kanarya gibi belirli bölgelerinde evlerin yaşları oldukça yüksektir ve kentsel dönüşüm planı içinde yer almaktadır. Halkalı ve Atakent bölgeleri ise lüks toplu konutlar ve rezidansları ile Küçükçekmece’nin çehresini son 5 yılda çok hızlı değiştirmiştir. Bu sebeple Küçükçekmece için ortalama metrakere fiyatları çok gerçekçi olmayacak, semt bazında incelenmesi faydalı olacaktır. Küçükçekmece satılık ev fiyatlarını sitemizden inceleyebilirsiniz.

Küçükçekmece’de Gayrimenkul Almak Akıllıca Mı?

Küçükçekmece’de satılık konut, işyeri, arsa, bina ve satılık villa fiyatlarında inşaat öncesi ve inşaat bittikten sonra alındığında oldukça büyük farklar bulunmaktadır. İnşaat öncesi almanın, sahibine kısa vadede çok büyük getirisi olmasının yanında Küçükçekmece’nin Küçükçekmece gölü boyunca Karadeniz’e kadar devam edecek olan Kanal İstanbul projesinin kıyısında bulunması ve bu projenin bölgeyi kısa sürede çok hareketlendireceğinin tahmin edilmesi sebebiyle uzun vadede de gayrimenkul sahipleri için çok karlı bir yatırım olacağı görülmektedir. Bu noktada unutulmaması gereken konu ise bölgenin her geçen gün daha kalabalık hale gelmesi ve bu sebeple trafik yoğunluğunun artmasıdır.

Küçükçekmece Ulaşım İmkanları Nelerdir?

Küçükçekmece ilçesi, kuzey ve güneyde Tem ve E5 yolları, doğu ve batıda Basın Ekspres bağlantı yolu ile Küçükçekmece gölü arasında olduğundan ulaşım için merkezi bir noktadadır. Mahmutbey’e çıkışı olan Küçükçekmece’den hem Fatih Sultan Mehmet köprüsüne hem de yeni çevreyolu ile Yavuz Sultan Selim köprüsüne ulaşım oldukça rahattır. Diğer taraftan ise Bahçelievler yönünden 15 Temmuz Şehitler köprüsüne E5 ile kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Tüm bu güzergahlara geniş bir toplu taşıma ağı, metrobüs, tren ve metro ağları ile de gidilebilir. Atatürk havalimanına yakınlığı, sık sık yurtdışına çıkan kişiler için de büyük bir avantajdır. Bakırköy deniz ulaşımına da kısa bir mesafe uzaklıkta olan Küçükçekmece’den bu sayede adalara ve Anadolu yakasına, günün belirli saatlerinde kolay ulaşım mümkündür. İstanbul’un her noktasına metrobüs ile kolaylıkla ulaşılabileceği gibi geniş otobüs ağı ile de birçok semte tek vesait ile gidilebilmektedir.

2 thoughts on “Küçükçekmece’de Doğru Gayrimenkul İçin Bölge Önemli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.